Co s nevýnosným podnikáním?


Nevýnosné podnikání představuje problém. A to problém, který je vlastně snadno pochopitelný pro nás všechny, i pro nepodnikající lidi. I podnikatelé jsou totiž jenom lidé, a proto i oni potřebují peníze, aby měli za co žít. A jediným rozdílem mezi nimi a nepodnikajícími lidmi je v tom, že takoví podnikatelé nepotřebují vlastně peníze jenom pro sebe a svoji osobní potřebu. Jsou pro ně nepostradatelné i z toho důvodu, že se musí něčím financovat i chod podnikání samotného. A zatímco by si podnikání na sebe a svého provozovatele a případné zaměstnance, na daně, odvody zdravotním pojišťovnám a další náklady mělo vydělat, někdy si dost nevydělá.

cizí peníze

Možná si dokážete představit, jak se asi takový soukromý podnikatel cítí, když zjistí, že už se neuživí, a i v jeho firmě to začíná kvůli nedostatečným příjmům váznout. Samozřejmě vytušíte, že to není ani trochu radostná situace. Jenže podnikatelé se do ní přesto někdy dostanou. S tím nic nenaděláme. A pak se musí vymyslet nějaké řešení, jak finančním problémům uniknout. A jak se podnikatelé svých dočasných finančních problémů zbavují? Docela často tak, že si vezmou podnikatelskou půjčku. To je totiž docela dobře fungující řešení nedostatku v případech, kdy chybí peníze jenom po omezeně dlouho dobu.

plná peněženka

Tedy funguje to samozřejmě jenom v případě, že soukromník o takovou půjčku někdo požádá a dost výhodně ji dostane. A když mu ji dát nechtějí, protože si prý dost nevydělává a kdo ví, z čeho by následně splácel? Nebo když mu právo na ni upírají kvůli nějakému záznamu v registrech dlužníků? Pak se to dá vyřešit i s pomocí nebankovní hypotéky bez registru, kterou podnikatelé dostanou kdykoliv, pokud za ni mohou ručit nemovitostí. Což podnikatelé často mohou. A tak se dá nemovitost nebankovní společnosti do zástavy a vše se může zase v dobré obrátit.