Legendární americké automobily

Silné motory

Muscle cars mají v automobilovém světě stále své významné místo, protože mají co nabídnout. Jistě si pamatujete v této kategorii vozy například 70. let, které jsou obdivované dodnes. Přeci jen měli osmiválcové motory s vysokým výkonem, který byl hnán výhradně na zadní nápravu. To znamená, že s takovým automobilem můžete prožít spoustu zábavy, a především skvělý řidičský zážitek.

Mustang GT

Nechybí ani masivnější tvary karoserie, které dávají najevo, že i přes menší celkové rozměry jsou vevnitř silné motory. Samozřejmě dnes dostaneme takový výkon i z o dost menších motorů, ale osmiválec má své specifické chování. Patří sem zejména vyrovnaný chod a skvělí zvuk, který poznáte i z větší vzdálenosti. Naštěstí se stále muscle cars vyrábějí, a to i motory V8. Výrobci stále pracují na jejich zlepšování, takže výkon vzrostl a spotřeba s emisemi výrazně klesla. Mezi vrchol patří motory s označením HEMI.

Modely

Pořídit si takový automobil není jen tak, protože stojí poměrně dost peněz a také musíme počítat s náklady na jeho provoz, takže si ho nemůže dovolit úplně každý. Co si však dovolit každý může jsou krásné modely v určitém měřítku. Mnoho modelů má propracované i velmi malé detaily, takže je radost vůz pozorovat, protože je velmi podobný tomu reálnému.

Americký vůz

Takto můžeme mít celou výstavku aut třeba ve vitríně. Pro děti můžeme zase koupit modely dragsterů Macmodel.cz, které mají agresivnější tvary a jsou ještě bláznivější. Konkrétně v tomto případě se jedná o Hot Weels, takže nejsou tak propracované, ale stojí méně, a především si s nimi můžou děti hrát a dovádět bez obav, že by se rozbily. Hračky jsou dobře skladné, protože se vyrábí v měřítku 1:64. Tento prodejce má na prodej mnoho dalších modelů, takže je rozhodně z čeho vybírat. Děti si tak budou mít s čím hrát a rodiče budou mít jistý čas na odpočinek.