Mezi rodiči a dětmi

Každý rodič chce mít pevné a dobré vztahy se svými dětmi. No nebudu vám mazat med kolem pusy. Někdy je to opravdu těžké, ale vaše snaha bude opravdu oceněná. Věděli jste třeba že vztah mezi rodičem a dítětem vzniká nejlépe přes pozitivní zážitky, které spolu zažijete? Mít krásný a pozitivní vztah je opravdu důležité. Někdy je to opravdu ale těžké, budovat si takový pevný vztah. Někdy se naše snaha obrátí proti nám a někdy opravdu k horšímu. A když se snažíme sebevíc tak to nejde. Ale někdy jsme na děti nepříjemní, taky i přísní a náš smysl se normálně nekonfliktně s dítětem dohodnout nám moc nejde.

děti

Kolikrát naše pocity a emoce jsou pro nás silnější a konáme dříve, než myslíme. Hned díky tomuhle se vztah může narušit, a to co jsme budovali, můžeme budovat zas a znovu. Takže i naše dítě nám tohle dá vše najevo, jeho vztek, emoce se k němu nashromáždí jako časovaná bomba a pak nás to mrzí, že jsme zklamali a nejsme dobrými rodiči. Nejste v tom sami. Je spousta rodičů, kteří se teprve s takovými věcmi setkají poprvé a nevědí, jak tohle všechno mají zpracovat. Existuje opravdu mnoho brožurek, jak si vybudovat perfektní vztah k dítěti, ale ne všechno musí fungovat.

děti

To samé je že můžete navštívit spousty seminářů, kde se dozvíte spousty užitečných informací, které se vám můžou tedy hodit. A vy byste si z toho mely vzít nejvíce. Každé dítě je jiné, a hlavně na každé dítě funguje něco jiného. Pokud budete netrpělivý a budete tlačit na pilu, tak můžete očekávat, že se žádné výsledky nedostaví a vy z toho vyjdete jenom zklamaní. Takový vztah se musí budovat už od začátku, ale klidně i v pokročilém věku. Nic nejde hned a všechno chce svůj čas, aby vše fungovalo tak jak má. Tak že si můžete nakoupit spoustu knížek a přečíst je všechny, ale nikdo vám nezaručí, že tohle bude opravdu fungovat na vaši ratolest. Vy sami musíte vědět kde byste měli začít. A vždycky začněte sami u sebe.