Bojové sporty

Lákají vás bojové sporty? A víte který je pro vás vhodný? Nebo jak začít? Uvědomte si že je rozdíl mezi bojovým uměním a obyčejnou rvačkou. 

Jaké máme tedy možnosti? Určitě nejznámější bojové umění je karate a box. Ale dalšími jsou i kung-fu nebo také jiu-jitsu. Bojové sporty můžete provozovat buď se zbraní a nebo bez zbraně. Většinou se v boji používají tyče a kopí. Ve všech filmech kde bojové sporty provozují, tak žáci mají svého mistra, který je trénuje. Ale nejde jenom co nejdříve „sejmout“ protivníka. Jde o to, aby člověk porozuměl sám sobě a světu kolem sebe. Jde zde i o velkou psychickou disciplínu, která by se neměla brát na lehkou váhu. I když vlastně každý zaměřený cíl se má porazit v boji. 

sport

Každý typ boje má něco svého. Má své pravidla, kterými se musíte řídit. Údery, kterými by jste měli přijít k vítězství jsou pokaždé jiné. Jedná se třeba o údery,kopy,taktický boj, úchopy. Ale potom i dalších typů bojových umění jsou povolené i zbraně jako tyče, meče a kopí. 

Víte jaký typ bojového sportu si pro sebe zvolit? Který vám bude bližší? 

Jste pro ti zbraním? Tak pro vás bude nejlepší boj s útokem a obranou nebo můžete upřednostnit jen určitě bojové techniky. Ta nejdůležitější věc ale je, zda vás daný sport bude vůbec naplňovat, zda vás zajmá třeba i jeho historie. Máte k němu nějakou motivaci. Ale pokud se vám sport líbí jenom kvůli tomu že zde můžete někoho zmastit, tak opravdu tohle není nic pro vás. A s disciplínu, která zde panuje by jste to daleko nedotáhli. 

sport

Jaké další typy bojových umění si můžete vybrat? 

  • Box, Thaibox a Kickbox
  • MMA
  • Judo
  • Karate
  • Tai Chi
  • Jiu-Jitsu
  • Krav Maga 

Teď už je jen na vás jaký typ bojů si vyberete. Určitě by jste měli mít na paměti, že sport jako bojové umění má zůstat ve sportu a na place. Nikoliv ho využívat v soukromém životě jako někomu ublížit.