Bytový designér navrhne i vestavěnou skříň


Líbí se vám vestavěné skříně na míru, ale nejste dosud rozhodnuti, kam tento kus nábytku umístit, a jak jej koncipovat? Specializovaná firma vám skříně zhotoví přesně podle vašeho požadavku, a to dokonce i v nestandardním provedení (je-li to technicky proveditelné), a tak jste postaveni před nesnadný úkol navržení vlastního jedinečného vnitřního uspořádání a spolu s tím i polohy skříně v obytném prostoru.

návrh kuchyně

Skříně a postel – víte o tom, že lze zhotovit šatní skříň tak, že bude úložný prostor tvořit spodní část, zatímco nahoře bude k dispozici manželské dvojlůžko? Je to velmi praktické zejména v prostorách s vyššími stropy, ušetří se tím mnoho místa a zbývající prostor můžete koncipovat jako posezení pro oddych a relaxaci. Můžete takto propojit i ložnici s obývacím pokojem, například v jednopokojových bytech o velké obytné ploše.

prostorná ložnice

Skříň a psací stůl – podobné je to i v opačném módu, kdy je úložný prostor nahoře a po stranách, a v dolní části se nachází deska psacího stolu. Zajímavé řešení je i u skříní rohových, kde stůl do písmene L poskytuje více pracovní plochy. Opět zde šetříte prostor v místnosti, což oceníte i v malých bytech.

Skříně v předsíni a pod schodištěm – bytový architekt by se mohl vyjádřit i k montáži skříní do různých výklenků, pod schodiště nebo do předsíně či vstupní haly. Zde bývá mnoho tvůrčích možností a architekti znají spoustu fíglů z vlastní praxe. Mohou se vám také svěřit s tím, jak to u nás probíhá By design, co se týče 3D návrhu, anebo konzultace přímo u zákazníka. Vizualizace projektu je tím nejdůležitějším, co spojuje architekta s klientem, aby si ti dva lidé rozuměli.

Skříně v podkroví – tam mohou být skříně rozmístěné pouze podél podlahy v nízké rovině a vytvářet základnu pro psací stoly a odkládací prostor například pro bytové dekorace či pokojové rostliny.