Dovolená i sousedů

Ať vás trápí vysoké poplatky za energie a vysoké ceny potravin nebo ne, určitě budete zvažovat, kam vyrazit na dovolenou. Nikdo nechce o dovolené sedět doma, uprostřed sídliště a koukat z okna. Pokud chcete někam vyrazit, co kdybyste nejeli nikam daleko, ale koukli jste se jenom k našim sousedům, na Slovensko. Slovensko nemá moře, stejně jako Česká republika, ale to neznamená, že nemá turistům co nabídnout.

Na rozdíl od České republiky má Slovensko velehory. Vysoké Tatry už vypadají jako skutečné velehory a České kopečky se s nimi moc srovnávat nemohou. Na Sněžku se dá v pohodě vyjít a rozhodně nepotřebujete horského průvodce. To ve Vysokých Tatrách je na některé vrcholy horský vůdce povinností a věřte, že to není jen pro zábavu, ale je to pro vaše bezpečí.

Vysoké Tatry

Další věcí, co Slovensko může nabídnout je řada termálních lázní. Koukat se v třeskuté zimě na zasněžené hory a přitom být v horkém bazénu v plavkách a na hlavě mít zimní čepici, to je zážitek, který si budete dlouho pamatovat. Slovensko nabízí samozřejmě i řadu dalších možností, jak strávit dovolenou. Hrady, zámky, ZOO, ale i jeskyně, to vše můžete poznávat při vašem pobytu na Slovensku.

Bratislava

A kde se na Slovensku ubytovat? Co třeba navštívit hotely Velký Meder? Je to na jihu Slovenska, téměř na maďarských hranicích, tak si můžete udělat i výlet do Budapešti, ale věřte, že zůstanete-li týden na Slovensku, nebudete se zde rozhodně nudit.

Dnů, kdy si můžeme vzít v práci dovolenou není mnoho, a tak není divu, že se snažíme ji strávit co nejvíce podle našich představ. Aktivní dovolenou můžete prožít na slovenských horách, ale můžete zde strávit i pasivní dovolenou v termálních lázních. Stačí se pokoukat po mapě Slovenska a najít si to, co plně uspokojí vaše potřeby na dokonalou dovolenou.

Tak co? Letos na dovolenou k moři nebo k našim sousedům?