Odpadové potrubí nikomu nevoní, ale někdo jej musí čistit

Ucpaný odpad pod kuchyňským dřezem anebo v koupelně pod vanou či sprchovým koutem může někdy do rodinné pohody vnést poněkud rozmrzelou náladu. Ještě horší je situace, kdy se zanese odpad na toaletě, záchodová mísa již téměř přetéká přes okraj a gumový zvon nezabírá. Také vám to nevoní kanalizace-instalateri.cz? To je celkem pochopitelné, protože výkaly a rozklad biologického materiálu v odpadním potrubí z kuchyní a koupelen provází typický bakteriální odér, který zrovna v lásce nemáme. Rozhodně jej nelze přirovnat vůni růží či konvalinek.

instalatér na toaletách

Jenže jestliže si nevíte rady a potřebujete odpady znovu zprovoznit, musíte zavolat někoho, kdo lidově řečeno „zatne zuby“ a s jejich pomyslným skřípotem začne situaci řešit. Važme si proto instalatérů, kteří tuto práci vykonávají s jistou samozřejmostí, ale co je za tím skyrto, si jistě dovedete představit. Možná, že také znáte někoho, kdo na instalatéry nadává nebo se jim vysmívá, že jsou to „primitivové v montérkách“, ale ti v uvozovkách „primitivové“ musí kromě čištění odpadů disponovat i mnoha teoretickými znalostmi z oboru plynových spotřebičů a topných systémů.

špinavé pisoiry

Nepokládejte tedy instalatéry za primitivy, protože se to nezakládá na pravdě, jsou to především odborníci, kteří jen vykonávají práci, co mnoha lidem nevyhovuje, protože je náročná a jak sami dokážete posoudit, ne zrovna voňavá.

Instalatéři kromě čištění odpadů v domácnosti čistí i kanalizační systémy, a na to je zapotřebí speciální vybavení, které amatéři nemají k dispozici. Jde o velmi náročné pracovní úkony, kde se uplatní tlaková vody anebo mechanické frézovací hlavy. Tímto způsobem se z kanalizace odstraňují zbytky kamenů, zeminy, štěrk, písek, naplavené plasty a papír, prorůstající kořeny stromů a keřů a další nečistoty, které v kanalizaci nemají co dělat.

Zanesená kanalizace bývá spolu s ucpanými odpady jedním z důvodů, proč se instalatéři volají i mimo běžnou pracovní dobu v rámci havarijního servisu.