Dovolená v Českých Budějovicích v zimě


Máte rádi Vánoce a oslavy příchodu Nového roku? Takových lidí je v naší zemi snad většina, ovšem ne každý se chystá na konec roku někam odjet, aby trávil toto období mimo domov. Slavit vánoční svátky někde jinde, než doma, je ovšem velmi zajímavé a mnohdy i romantické. Což takhle tentokrát zavítat do Českých Budějovic? Že to tam neznáte a nemáte ponětí, co tam budete dělat?

Advent v Českých Budějovicích

Vánoční trhy – v první řadě si nenechte ujít městské vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. Starobylé historické centrum města bude slavnostně vyzdobené a můžete tu nakoupit ještě nějaké vánoční dárky. Nezapomeňte si vyšlápnout na Černou věž, pohled na osvětlené náměstí bude odtud jistě úchvatný, zejména v podvečer (pokud bude věž pro veřejnost otevřena).

České Budějovice v zimě

Soutok Malše s Vltavou – na soutoku dvou významných jihočeských řek se nachází Sokolský ostrov s vybudovaným krytým bazénem. Ten můžete v období Adventu navštívit, a bude-li k dispozici pro veřejnost i na Vánoce a před Silvestrem, pak si tu samozřejmě můžete užít relax i tehdy. Doporučujeme si tu pronajmout jízdní kolo, nebo si přivézt vlastní, a bude-li vhodné počasí, zejména bez sněhu a ledového krunýře, můžete se na kole projet až na Hlubokou nad Vltavou.

Kavárny, čajovny, restaurace, cukrárny – kromě Masných krámů můžete navštívit i jiné provozovny a užít si tu báječnou atmosféru s přáteli v předvánočním nebo povánočním období.

Vánoční strom a wellness služby – zajistíte-li si ubytování v Českých Budějovicích levně v soukromém penzionu, můžete si ve svém apartmá vyzdobit i menší vánoční stromek a dopřát si koupel ve vířivé lázni, bude to možná příjemnější vánoční atmosféra, než u vás doma.

Výlety do okolí – a budete-li mít náladu, usedněte do auta a vydejte se na krátké jednodenní výlety do Českého Krumlova, Vyššího Brodu, Rožmberku nad Vltavou, Borovan, Třeboně, Veselí nad Lužnicí, Nových Hradů, Suchdola nad Lužnicí a dalších malebných jihočeských měst a obcí.