Jak postupovat při výběru sportovního oblečení

A co vám ještě brání vydat se na nákupy do obchodů se sportovním oblečením a sehnat zde takové kousky, ve kterých vám cvičení půjde jako po másle? Možná je vaším jediným problémem to, že přesně nevíte, jak si s výběrem těch správných sportovních kousků poradit. Mimo to, že se můžete zeptat na doporučení kamarádů a známých, mrknout do internetových diskuzí a recenzí více či méně spokojených zákazníků máte ještě jednu možnost – pokračovat ve čtení tohoto článku, ve kterém se můžete jistých tipů přínosných pro nakupování také dočkat. Nejdůležitějším kritériem při výběru vhodných kousků oblečení je materiál a střih.

Protahování na ulici

Snažte se volit oblečení, které je zcela bezešvé – uvidíte, že díky němu se při aktivním pohybu vyhnete mnoha nepříjemným strastem. Materiál volte nejlépe funkční, protože počítejte s tím, že při pořádném sportu se určitě zapotíte. Jestliže tedy sáhnete po takovém, který bude schopen odvádět vlhkost, určitě špatně neuděláte. Pro fyzickou aktivitu jsou vhodné spíše přiléhavé střihy, to však neznamená, že byste se při pohybu měli cítit jako v sevřeném korzetu. Je tomu právě naopak. Měli byste se cítit pohodlně, přiléhavé oblečení je však většinou voleno, protože mnohem lépe na těle drží a zabrání nechtěnému odhalování a stresu, který při pořádném rozsahu pohybu může v jeho důsledku nastat.

Žena sklapovačky

Nějaký čas věnujte svrškům, ale i vhodnému spodnímu prádla a ponožkám. Bez kvalitní sportovní podprsenky se žádná aktivní žena prostě nemůže při pohybu obejít. Hledejte značky, které vám vyhovují a radujte se z toho, pokud se vám to podaří. Jednomu totiž vyhovuje Didriksons a jiný si vystačí s obyčejným funkčním prádlem ze sportovního řetězce. Ať tak či tak, začít sportovat je rozhodně dobrým nápadem a krokem kupředu na vaší cestě. A vhodné oblečení se vám může stát dokonalou záminkou, proč v něm neustat po prvních neúspěších a stále pokračovat.