Jak si zařídit pokoj?

Každý má doma nějaké své útočiště, nějaký pokoj, ve kterém tráví opravdu mnoho času a měl by se v něm také cítit dobře. Většina lidí právě tráví nejvíce času v ložnici, nebo zkrátka ve svém pokoji, třeba děti tráví svůj čas hlavně v pokojíčku, protože tam jednak spí, jednak tam mají hračky a dělají tam úkoly. Každé dítě by mělo mít svůj pokoj a své soukromí, jinak se to může dost odrazit od chování a charakteru dítěte. Minimálně když je dítě už v pubertálním věku chce mít svůj prostor a soukromí, které by nikdo neměl narušovat. Takového soukromí se dosáhne právě díky vlastního pokoje, který by měl být navíc zařízen tak, aby se v něm dotyčný cítil dobře a chtěl by tam trávit čas.

obývací pokoj

Nesnažte se proto svým dětem vnutit to, co se líbí vám, ale snažte se je pochopit a dát do pokoje to, co samy chtějí. To znamená, pokud nesnáší červenou barvu, tak nekupujte nic červeného, a to i kdyby se vám tato barva do pokoje hodila nejvíce. Prostě ne, je to jejich pokoj a vy to respektujte. Zároveň si i vy zařiďte pokoj nebo ložnici podle toho, co se vám líbí a nesnažte se přibližovat trendům, které se vám moc nelíbí. I kdyby to bylo sebevíc in, tak si vždy vyberte to, co sami chcete a kde vám je příjemně. Pokud je zase trendy třeba žlutá barva a vy ji nesnášíte, tak si ji tam nedávejte.

dekorace

Ve svém pokoji se musíte cítit dobře, protože v něm trávíte dost času, takže se nesnažte si ten čas zkazit. Raději fakt vyberte to, co sami chcete. Nábytek se snažte sladit, vyberte nějaké fajn vestavěné skříně, které mají výhodu v tom, že se do nich vejde vážně cokoliv, hrejte si se světlem – pokoj musí být dobře osvětlený přes den, takže zbytečně nezatmavujte okna, každý potřebuje světlo k životu. Vyberte také krásné dekorace, které budou váš pokoj tvořit do toho nejmenšího detailu a snažte se je ladit opět k sobě, ať má celý pokoj svůj příběh a smysl. A také ať se v něm odrážíte vy sami a vaše osobnost.