Proč se ceny topení Ostrava stále zvyšují?

Je jasné, že v našich klimatických podmínkách se v zimě bez topení zkrátka neobejdeme. I při mírné zimě, jako byla ta letošní, si musíme zatápět, pokud nechceme mrznout a riskovat onemocnění. To platí zvláště pro staré lidi, malá miminka a nemocné. Proto je jasné, že se lidem nelíbí, že se ceny prakticky všech způsobů zatápění prudce zvyšují. Asi nikoho nepřekvapí, že se lidé v současné ekonomické situaci snaží co nejvíce šetřit. To však není tak snadné, když náklady prudce rostou, zatímco příjmy zůstávají víceméně stejné. Zvláště pokud jde o věci, bez kterých se zkrátka neobejdeme.

klasický radiátor

Co je ale příčinou toho, že se například cena topení Ostrava https://rychle.eu/ tak prudce zvedla? Důvodů je hned několik. Samozřejmě záleží na tom, čím topíte, avšak ve městech, jako je právě Ostrava, převládá hlavně v panelácích topení plynem. A jeho nárůst byl zdaleka největší. Důvodem je především nestabilní trh s ropou, způsobený jak současnou válkou na Ukrajině, tak i pandemií Covidu. To vše zvedlo jak ceny ropy, tak i zemního plynu, který se spolu s ní těží. A ačkoliv vlády různých zemí přijímají určitá opatření na zmírnění dopadu, většinou nejsou ani zdaleka dostatečná. Následek pak pociťujeme prakticky všichni.

topit můžeme i krbem

Podobně je tomu i u elektřiny. I její cena se zvedá, neboť se jednak snížila stabilita trhu, a zároveň se i zvedly náklady na její výrobu. K obojímu došlo z podobných důvodů, jako tomu bylo v případě plynu. A vzhledem k tomu, že ji používáme nejen na topení, ale také na mnoho jiných věcí, jsou následky ještě horší.

Dobrá, ale topit můžeme například dřevem či uhlím, ne? Zvláště pokud máme rodinný domek. A je pravdou, e v současné době je to nejlevnější možné řešení. I zde však počítejte s tím, že ceny šly prudce nahoru. Stromů se těží méně, neboť ubývají, stejně jako zásoby uhlí. To opět zvyšuje jejich cenu. V každém případě je však dobré si projít všechny varianty a spočítat, která bude zrovna pro vás nejvýhodnější. Jen tak můžete ušetřit alespoň nějakou částku.

5/5 - (2 votes)