Vychutnejte si kávu podle svých představ

Každý z nás má svoje zajeté denní rituály. Ať už jde o polední odpočinek, večerní spánek nebo o pití kávy. My se v tomto článku dnes zaměříme na pití kávy a čajů. Je to taková klasika většiny lidí. Někdo bez svého ranního šálku ani nevstane, protože má naučené, že káva ho správně nastartuje do nového dne. Já si například nedokážu představit, že bych se měla vzdát své poobědové kávy. Je to taková moje forma relaxace. V dnešním uspěchaném světě si najít chvilku pro sebe, sednout si a vychutnat si ten správný nápoj. Co myslíte? Nebo jak to máte vy? Zakládáte si na tom, z čeho pijete čaj nebo kávu?

Nalévání čaje

Pro některé lidi je důležité, že mají dávku kofeinu a nepřijde jim podstatné z čeho kávu pijí. Pak jsou tu tací, pro které je důležitý nejen obsah šálku, ale i jeho materiál a design. Opravdu! Zkuste se nad tím zamyslet. To, co vypadá krásně na pohled znamená, že nám to chutná už očima. Co teprve potom, až nápoj ochutnáme. Automaticky se tím zvýší náš prožitek z pití, a i chuť bude výraznější. Pokud to tak nemáte nebo jste to ještě nevyzkoušeli, určitě to zkuste. Věřte tomu, že budete zírat! Do keramických či porcelánových hrnků se káva podává celkem běžně. Ve většině kaváren a čajoven dostanete ale horké nápoje ve skle.

Káva ve skle

A má to něco do sebe! Skvěle to vypadá, když nápoj vidíme skrz nádobu. V dnešní době naleznete na trhu spoustu skleniček na kávu. A design je úžasný. Velkým hitem http://www.info.cz/magazin/francouzska-zpevacka-france-gallova-znama-svym-hitem-ella-elle-l-a-zemrela-bylo-ji-70-let-21975.html jsou skleničky z dvoustěnného varného skla. Jsou speciálně navrženy tak, aby nepraskly při nalití horké vody do šálku. Také jsou termoizolační. To znamená, že bez obav udrží nápoj teplý po delší dobu a zároveň se nepopálíte o horkou sklenici. K dostání jsou v různých formách. S uchem i bez, úzké i baculaté. Záleží jen na Vás, který si vyberete. Jsou také velice odolné, jen tak se nerozbijí. Nápoje v těchto skleničkách vypadají naprosto kouzelně!