Zábava na dětském hřišti pomáhá dětem v mnoha oblastech

Kontakt s vrstevníky i s dospělými – kdo z vás si ještě pamatuje socialismus a dobu, kdy neexistovaly mobilní sítě a výpočetní technika byla spíše záležitostí velkých podniků a firem pro vnitropodnikové záležitosti, možná si uvědomí, že tehdy byli lidé více v osobním kontaktu. Dnes stačí poslat SMS nebo zavolat v podstatě odkudkoli a jste ve spojení. Jenže osobní kontakt je nenahraditelný a je to mnohem osobitější a radostnější záležitost, než virtuální svět. Nebudujte s dětmi ten virtuální, vytvářejte svět skutečný, reálný a hmatatelný. Objímejte se, pohlaďte se, podejte si ruce, pomáhejte si při hře i při práci, abyste bezprostředně vnímali svou i cizí energii.

dětské hřiště se skluzavkou

Uzemnění a energie – energii nevyzařují jen lidé, je to záležitost i jiných bytostí – rostlin a zvířat a životodárnou energii dostáváme i od Slunce a od naší planety. Na dětském hřišti je k tomu báječná příležitost, protože slunce tu máme přímo nad hlavou a energii od planety Země nejlépe získáme uzemněním – vyzutím bot a pohybem naboso. Bosonohá chůze je velmi zdravá a posilující a měli byste ji praktikovat častěji.

holčička na houpačce

Kreativní zábava – dětská hřiště lákají ke sportovním výkonům a dovednostem, ale i k tvořivým hrám, například na pískovišti. Je tu dostatek prostoru pro vytváření různých staveb, některá pískoviště umožňují část prostoru vyplnit vodou a mít tu jezírko a většího objemu písku lze zhotovit i vysoké stavby hradů a zámků. Inspirovat se můžete třeba na Internetu.

Bezpečí – existuje mnoho adrenalinových sportů, s nimiž vaše ratolesti mohou utrpět i vážný nebo dokonce smrtelný úraz. Dětská hřiště se skluzavkou však do této kategorie nepatří. Tam je velmi málo pravděpodobné, že by se tu přihodilo něco zlého. Samozřejmě je vhodné, pokud se v blízkosti zdržují i dospělí, kteří mohou zasáhnout v případě první pomoci.